Naszywki czyli haft komputerowy

Specjalizujemy się w hafcie komputerowym, a przede wszystkim produkcji naszywek haftowanych oraz drukowanych.

Wykonujemy wzory tekstowe, logotypy firm, emblematy, tarcze szkolne. Podstawowym podłożem, na którym haftujemy to filc i drelich, lecz często wykorzystujemy inne, mniej standardowe materiały. Nie boimy się eksperymentów.

Dysponujemy studiem projektowym, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom, zarówno jeśli chodzi o projektowanie grafik na naszywki, jak i przygotowaniu przesłanych nam wzorów do maszyny haftującej. Projekt naszywki to przerysowanie projektu graficznego w programie typu CAD z uwzględnieniem niezbędnych podkładów stabilizujących haft, kolejności nici, typem ściegu i wielu innych czynników. Często jest to bardzo wymagająca, wielogodzinna praca. Oczywiście nie wszystkie projekty są jednakowo czasochłonne, dlatego koszt tej usługi jest wyceniany indywidualnie.

Poniżej prezentujemy rózne typy wykonywanych przez nas naszywek:

Naszywki haftowane

Są to naszywki wykonane w technice haftu komputerowego na podstawie uprzednio opracowanego wzoru. O cenie naszywki decydują:

  1. opracowanie wzoru – im bardziej skomplikowany wzór, tym cena jest wyższa. Wynika to z ilości czasu poświęconego na przygotowanie. Jest to opłata jednorazowa, nawet przy wznowieniach produkcji po dłuższym czasie.
  2. wykonanie naszywki – im więcej haftu do wykonania, tym dłuższy czas pracy maszyny (cena naszywki wzrasta). Istotnym dla ilości haftu jest fakt, czy tło naszywki haftowane jest w całości, ponieważ to w znaczący sposób zwiększa ilość wkłuć (np. naszywka flaga USA, na zdj.) Z tego powodu wykorzystujemy kolorowy filc i na nim wykonujemy haft.

Naszywki wykonujemy na filcu (bogaty wybór kolorów), drelichu oraz materiale syntetycznym

Istnieje możliwość podszycia naszywek rzepem lub podklejania w celu późniejszego przyprasowania.

[image_slider name=”post2″ auto=”true” speed=”2000″]

[/image_slider]

Naszywki drukowane na filcu:

Wykonywane za pomocą sublimacji FOTOnaszywki. Jest to technologia wykorzystywana przy produkcji min.smyczy reklamowych, flag. Druk wykonuje się na podkładzie z filcu poliestrowego. Pozwala to na fotograficzną dokładność, z zachowaniem maksymalnej ilości detali, niemożliwych do uzyskania nawet techniką haftu komputerowego. Technika ta wyróżnia się żywością koloru i możliwością uzyskania wielobarwnych przejść tonalnych.

Istnieje możliwość podszycia naszywek rzepem lub podklejania w celu późniejszego przyprasowania.

[image_slider name=”post3″ auto=”true” speed=”2000″]

[/image_slider]

Naszywki drukowane na podkładzie haftowanym

Jest to nasz sztandarowy produkt – FOTOnaszywka na podkładzie z nitek poliestrowych. Połączenie haftu komputerowego z techniką druku sublimacyjnego. Podkład naszywki jest w całości haftowany, na nim nanoszony jest nadruk wykonywany sublimacją. Stosuje się ją na co dzień do znakowania strojów sportowych, smyczy reklamowych czy flag. Jest to niezwykle trwałe zabarwienie tkaniny syntetycznej w wysokiej temperaturze. Charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem detali i kolorów, z możliwością uzyskania wielobarwnych przejść tonalnych oraz cieniowań, które są nieosiągalne metodą tradycyjnego haftu.. Fotograficzna jakość pozwala na 100% odwzorowanie detali.

Istnieje możliwość podszycia naszywek rzepem lub podklejania w celu późniejszego przyprasowania.

[image_slider name=”post2″ auto=”true” speed=”2000″]

[/image_slider]

Naszywki odblaskowe na drelichu:

Wykonywane na materiale typu drelich przy pomocy specjalnej folii odblaskowej. Brzegi naszywek są zaprasowane, a wewnętrzna strona zabezpieczona flizeliną. Naszywki zapewniają dużą widzialność po zmierzchu. Głównie stosowane przez słuzby mundurowe, branża ochroniarska, branż budowlana.

Standardowe kolory drelichu: czarny, granatowy, czerwony. Pozostałe na zamówienie.